> ...
Get Adobe Flash player

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Warszawa, dnia 4 października 2011 r. Redaktor naczelny strony
 www.lustracja.net
 Leszek Bubel
 Ul. Brzoskwiniowa 13
 04-782 Warszawa
 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Prof. Stanisław Sołtysiński
 Partner of counsel
Kancelaria Prawna
 Sołtysiński Kawecki & Szlęzak
 ul. Wawelska 15 B; 02-034 Warszawa

 Z związku z tym, iż źródła informacji dziennikarskiej poinformowały mnie, że był Pan Tajnym Współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa, jako redaktor naczelny strony internetowej www.lustracja.net na podstawie ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. (Dz.U. 1984 r. nr 5 poz. 24) o prawie prasowym, zwracam się do Szanownego Pana o udzielenie odpowiedzi na postawione poniżej pytania:

 •   Czy prawdą jest, że był Pan Tajnym Współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie „Soraj”?
 •   Ile lat trwała współpraca Pana ze Służbą Bezpieczeństwa? Proszę podać datę rozpoczęcia i zakończenia współpracy.
 •   Z czyjej inicjatywy współpraca ta została rozpoczęta i zakończona?
 •   W jakiej formie udzielał Pan informacji organom bezpieczeństwa PRL: ustnej czy pisemnej?
 •   Czego lub kogo dotyczyły przekazywane przez Pana informacje?
 •   Czy pobierał Pan wynagrodzenie za współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa? Jeśli tak, to ile razy i w jakich kwotach?
 •   Jaki wpływ na pańską karierę naukową miała współpraca ze Służbą Bezpieczeństwa?
 •    W jaki sposób Pańska znajomość i kontakty w środowiskach tajnych służb przełożyła się na gratyfikacje finansowe w trakcie wielu procesów prywatyzacyjnych, w których uczestniczyła założona przez Pana Kancelaria? Faktem powszechnie znanym jest bowiem, iż w procesach prywatyzacyjnych w Polsce, brały udział m.in. Wojskowe Służby Informacyjne, z którymi Pan, uczestnicząc przy owych prywatyzacjach, musiał mieć kontakt.
 •   Czy objęcie funkcji w Radzie Nadzorczej spółki „Agora”, wydawcy m.in. „Gazety Wyborczej” - największego wroga lustracji, nadal przechowalni TW SB - stworzyła Panu parasol ochronny w postaci blokowania rozpowszechniania informacji o Pańskiej współpracy z PRL – owską Służbą Bezpieczeństwa, a także służbami III RP?
 •   Czy - używając swoich rozległych wpływów - próbował Pan kiedykolwiek, wzorem kilku swoich kolegów z Palestry, wyczyścić swoją teczkę w Instytucie Pamięci Narodowej?
 •   Czy Pana zaangażowanie, a także znajomość pracy i nazwisk związanych ze Służbami Specjalnymi jest przydatna w funkcjonowaniu i wpływa na efektywność Pańskiej Kancelarii? Czy pomaga w wygrywaniu procesów? Przecież wiadomo, że wielu z aktualnie pełniących funkcje sędziów, współpracowało w czasach PRL z ówczesnymi organami bezpieczeństwa.

  Nadto, biorąc pod uwagę podejrzenia wynikłe wobec Pana osoby, proszę o:
  przesłanie na adres e – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , lub na adres wskazany w komparycji niniejszego pisma, swojego oświadczenia lustracyjnego,
  przesłanie na ww. adresy oświadczeń lustracyjnych wszystkich współpracowników i pracowników Pańskiej Kancelarii ustawowo do tego zobowiązanych.

 
 Leszek Bubel

Odpowiedź prof. Stanisława Sołtysińskiego

oncontextmenu="return false"> ... ...